Premiéra písňového cyklu V životě člověkem
18. června 2021, Farelhaus Biel (Švýcarsko)

Cílem projektu bylo propojit umělce a interprety z několika zemí světa (Česko, Švýcarsko, Rakousko, Holandsko a Bělorusko) v nové písňové sbírce V životě člověkem, která vznikla na pečlivě vybrané texty současného českého básníka Matěje Hájka. Písně a melodramy napsali skladatelé ze čtyř různých zemí světa. Písňový cyklus je dramaturgicky velice zajímavý a neotřelý, protože kromě písní pro soprán, klarinet a klavír obsahuje také dva melodramy a je orámován recitovanými básněmi. Obsah a pořadí je následující: 0) Světlověk (recitace), 1) Proud (melodram), 2) Dům (píseň), 3) Objetí (píseň), 4) Láskyplně (píseň), 5) V pokoji na konci bytu (recitace), 6) Stavení), 7) Nad krajinou (melodram), 8) Kvak! (píseň), 9) Dračí vědomí (píseň), 10) Havran (recitace). Pátek 18. června 2021 v 19. hodin se uskutečnila premiéra nové písňové sbírky V životě člověkem ve švýcarském Bielu (kde se nápad před téměř dvěma lety zrodil).

Účinkovali na ní interpreti Kristýna Háblová (zpěv a hlas, Česká republika), Tereza Kotlánová (zpěv a hlas, Česká republika-Švýcarsko), Salome Etter (klarinet, Švýcarsko) a Raman Kamisarau (klavír, Bělorusko). Básně byly přeloženy také do němčiny, abychom publiku přiblížili lépe celý koncept.

Dalším krokem do budoucna je písňový cyklus vydat. Tato sbírka vzdává hold současné hudbě a umění a doufám, že osloví svou hudbou, nápadem a poselstvím i další interprety současné i budoucí.